Forum polnekwiatki.forumoteka.pl Strona Główna polnekwiatki.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Protokół ze spotkania 20.01.2015

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polnekwiatki.forumoteka.pl Strona Główna -> Pierwsze forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przedszkole_6
Site Admin


Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 5

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 9:04 pm    Temat postu: Protokół ze spotkania 20.01.2015 Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo

poniżej wklejam protokół ze spotkania

pozdrawiam
Marta Majorczyk

Poznań 20.01.2015
PROTOKÓŁ
Z drugiego zebrania rodziców grupy Kaczeńce w Przedszkolu Polne Kwiatki w dniu 20 stycznia 2015 roku godz.17.00
Prowadzący: Rada Rodziców grupy Kaczeńce oraz pani dyrektor przedszkola Polne Kwiatki mgr Violetta Nowak
Lista obecności:
1. Majorczyk Marta
2. Ratajczak Paulina
3. Wrąbel Agata
4. Biela Magdalena
5. Kołodziejczak Agnieszka
6. Jujka-Woźniak Milena
7. Pawlak Izabela
8. Smolińska Dominika
9. Zgórska Anna
10. Gapińska Katarzyna
11. Dzikowska Katarzyna
12. Lewicki Przemysław
13. Głowacka Justyna
14. Ciesielska Agnieszka
15. Fiksek Rafał
16. Kaczmarski Piotr
Przyjęty porządek obrad:
1. Procedura odbioru dziecka z przedszkola
2. Zasady bezpieczeństwa odbioru dziecka z przedszkola
3. Opieka nad dziećmi po godzinie 15.00
4. Wyżywienie dzieci
5. Prezenty dla dzieci
6. Inne kwestie
Ad.1
Na zebraniu ustalono, iż:
Rodzice mogą korzystać z dotychczas obowiązującej formy odbioru dziecka z przedszkola lub odbierać dzieci bezpośrednio z sali (i wtedy nie ma konieczności zapowiadania się przez domofon).
Sformułowanie w procedurze odbioru „Rodzic, który chce odebrać dziecko z sali powinien (…) udać się po dziecko do sali bez możliwości prowadzenia rozmowy z wychowawcą w tym czasie…” oznacza, iż nauczyciel z chęcią odpowie rodzicowi na pytanie dotyczące tego czy np. dziecko jadło, spało danego dnia itp., lecz na wszelkie dłuższe niż „przysłowiowa minuta” rozmowy na temat dziecka należy umówić się z nauczycielem na indywidualny termin lub wpisać na listę rozmów indywidualnych wywieszaną na gazetce przedszkolnej.
Nie ma możliwości przebywania przez rodziców w sali dłuższy czas i np. obserwowania bawiących się dzieci.
Powyższe zasady podyktowane są względami bezpieczeństwa – nauczyciel w tym czasie opiekuje się grupą.

Ad.2
Osoby trzecie (np. babcia, dziadek, ciocia, opiekunka itp.) powinny zostać pisemnie upoważnione przez rodziców do odbioru dziecka. Upoważnienie należy przekazać pani dyrektor. Podczas odbioru dziecka „osoby trzecie” każdorazowo będą legitymowane (powinny mieć przy sobie dowód osobisty) przez panie pomoce/woźne. Wyjątek stanowią „osoby trzecie”, które stale odbierają dziecko: gdy Pani pomoc/woźna dobrze zna osobę stale odbierającą dziecko i już ją legitymowała – wtedy każdorazowo nie legitymuje jej.
Panie pomoce/woźne sprawdzają, aby dziecko zostało przekazane tylko upoważnionej, wylegitymowanej „osobie trzeciej”.
„Osoby trzecie” wywołują dzieci przez domofon.
Ad.3
Po godzinie 15.00 grupy dzieci przedszkolnych łączą się i do godziny 17.00 (tj. do czasu zamknięcia przedszkola) zostaje pod opieką wykwalifikowanego nauczyciela. (Do godziny 15.00 dzieci z grupy Kaczeńców pozostają pod opieką pani Sylwii/p. dyrektor, po 15.00 godzinie zostają pod opieką innego nauczyciela).
Ad. 4
Parówki podawane na śniadanie dzieciom są z zawartością 93% mięsa firmy Sokołów. Pasta parówkowa, którą otrzymują dzieci jest wykonywana przez przedszkolną kuchnię (skład: zmielona parówka, masło, zielenina: szczypiorek lub pietruszka). Dzieci nie otrzymują produktów zawierających GMO oraz innych szkodliwych substancji.
Rodzice poprosili panią dyrektor o ograniczenie słodyczy i produktów zawierających cukier w jadłospisie. Pani dyrektor zadeklarowała na bieżąco sprawdzać jadłospisy pod kątem ilości cukru i słodyczy i ewentualnie dokonać modyfikacji.
Dzieci będą dostawały słodycze w przedszkolu z okazji wyjątkowych wydarzeń, świąt np. kiedy same pieką ciastka z okazji spotkania świątecznego, pączki z okazji obchodzenia tzw. tłustego czwartku - jest to też pewna forma pokazywania/celebrowania przyjętych w Polsce zwyczajów.
Dzieci otrzymują i będą otrzymywać do posiłków warzywa i owoce w miarę dostępności i możliwości finansowych.
Uzasadnienie:
Normy żywieniowe dla naszych dzieci powinny być ustalane w oparciu o zalecenia Instytutu Żywności i Żywienia, który podaje, aby unikać w żywieniu dzieci cukru i słodyczy , ponieważ m.in. „…cukier nie dostarcza żadnych niezbędnych składników odżywczych, jest natomiast źródłem "pustych" kalorii. Produkty dostarczające "pustych" kalorii należy rozumieć jako produkty, nie wzbogacające organizmu w jakiekolwiek składniki odżywcze, a dostarczające jedynie kalorii. Nadmierne spożycie cukrów prostych może w konsekwencji prowadzić do otyłości. Produkty te odrywają także dużą rolę w powstawaniu próchnicy zębów…”
Powyższe zasady są wprowadzane w myśl uczenia dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, gdyż jakie nawyki wykształcimy teraz- takie będą miały przez całe życie.
W związku z powyższym ustalono, że rodzice zadbają też o dawanie przykładu dzieciom– przynosząc do przedszkola z okazji różnych uroczystości nie tylko słodycze, lecz także owoce i warzywa.
Ad.5
Z okazji ważnych wydarzeń i świąt (np. Mikołajki, święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Dzień Dziecka) dzieci dostają prezenty od Rodziców za pośrednictwem Rady Rodziców (RR) Kaczeńców oraz (jeżeli będą na to fundusze)od przedszkola Polne Kwiatki.
Prezenty „od przedszkola” będą w postaci słodyczy przekazywane dzieciom do domu. Ze względów formalnych, nie ma możliwości zakupienia zamiast słodyczy np. zabawki do zabaw w sali przedszkolnej ani innych prezentów.
Prezenty od rodziców przekazywane za pośrednictwem RR Kaczeńców (a wręczane dzieciom przez panią nauczycielkę, Gwiazdora itd.), będą w formie rzeczowej np. zabawki, książeczki itp., (nie będą w postaci słodyczy).
Ze względu na zbyt niską ustaloną kwotę wyjściową na wszystkie cztery prezenty i przez to trudność zakupu ciekawego/edukacyjnego prezentu, na zebraniu głosowano nad zwiększeniem kwoty przeznaczonej na prezenty dla dzieci. Wynik głosowania: 16 xTAK, 0 xNIE, nikt nie wstrzymał się od głosu.
Ustalono, że każdy Rodzic dopłaca kwotę w wysokości 20zł (dwadzieścia złotych) na dziecko na konto skarbnika RR Kaczeńców: Agaty Wrąbel, os. Lecha 122/8,61-299 Poznań, nr konta: 49 1090 1405 0000 0001 0305 6030 (przelew do 10 marca 2015 roku).
RR Kaczeńców szczegółowo rozliczy się z rodzicami z dotychczas zagospodarowanych pieniędzy (na Dzień Nauczyciela, prezentów dla dzieci z okazji Mikołaja i świąt Bożego Narodzenia) drogą mailową.
Wszyscy rodzice, którzy chcieliby zaproponować zakup prezentu dla dzieci z okazji Wielkanocy (maksymalnie do kwoty 20zł) oraz Dnia Dziecka (również do 20zł)proszeni są o wysyłanie swoich propozycji drogą mailową.
Propozycje prezentów dla dzieci na Wielkanoc należy przesyłać do 10 marca 2015.
Propozycje prezentów dla dzieci z okazji Dnia Dziecka należy przesyłać do 10 maja 2015.
Po tych terminach nastąpi głosowanie, o czym rodzice zostaną poinformowani z wyprzedzeniem drogą mailową.
Zostanie zakupiony prezent, który otrzymał największą ilość głosów.
W przypadku braku propozycji prezentowych dla dzieci, prezenty wybierze RR Kaczeńców.
Ad. 6
Zaproponowano, aby założyć forum internetowe dla kaczeńcowych Rodziców. O założeniu przez RR Kaczeńców takiego forum rodzice zostaną poinformowani drogą mailową.
Ponadto ważniejsze informacje RR Kaczeńców będzie zostawiała dla rodziców na półkach w szatni dzieci.
Przedszkole prosi, aby rodzice (w miarę swoich możliwości) dostarczyli dwa razy w ciągu roku przybory higieniczne dla dzieci np. mydło, pastę, chusteczki higieniczne, papier toaletowy itp. Lista potrzebnych produktów znajduje się na gazetce przedszkolnej.
Można też dostarczać inne produkty np. jabłka, gruszki, ziarna słonecznika itd., pod warunkiem, że będzie wystarczająca ilość produktów dla wszystkich dzieci w grupie oraz jedna porcja do zabezpieczenia (przechowywania na wypadek zatrucia – są to standardowe procedury).
Na tym zebranie zakończono.

Rada Rodziców Kaczeńców Dyrektor Przedszkola
Marta Majorczyk (przewodnicząca) mgr Violetta Nowak
Paulina Ratajczak (zastępca)
Agata Wrabel (skarbnik)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polnekwiatki.forumoteka.pl Strona Główna -> Pierwsze forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group